אני מאמין 

​"חינוך הוא הנשק האפקטיבי ביותר שאפשר להשתמש בו בכדי לשנות את העולם". נלסון מנדלה 

תפקיד גן הילדים הוא לגרות את הילד ולספק לו סביבה שבה יוכל ללמוד בכוחות עצמו.

על פי משנתו של ויגוצקי "יכולתו הקוגניטיבית של הלומד הוא תוצר התפתחותי של יחסי גומלין בין הלומד למחנך".

 

יש מחנכים שיגידו כי הילד הינו כ"בקבוק ריק" בו עלינו להכניס עוד ועוד ידע.  אני מאמינה כי הילד הינו "בקבוק מלא", ושתפקידנו כמחנכות, לתמוך, ללוות,לתווך ולאהוב, על מנת לחשוף ולגלות את מה שכבר קיים בתוכו.

ילד הינו פלא אנושי עם סקרנות לדעת, לפעול, לחקור ולגלות. עם רצון לנוע במרחב וליצור קשרים חברתיים. ילד מלא באהבה ובשמחה יעניק אותה לכל מי שאותו אוהב ללא תנאי. הלמידה המשמעותית היא הלמידה דרך הפעילות והחוויה  ובהפעלת כל החושים שלנו.  

ואכן,בגן שלנו הילדים  שותפים לפעילויות עשירות ומגוונות, תוך שהם  חוקרים ומגלים עולם בפינות הגן  השונות, בחצר  הגרוטאות ובחורשה הסמוכה לגן.

אנו מאמינות בחינוך להקשבה וסובלנות אחד לשני ,על כן מעודדת לשיח גומלין מכבד  ככלי לפתרון בעיות. בעזרת התיווך שלנו, הילדים מנהלים תקשורת בינם לבין עצמם תוך הקשבה, סובלנות הדדית וניסיון משותף למציאת פתרון המקובל עליהם.

 

אנו רואות בעבודתנו החינוכית שליחות ומידי שנה אנו נרגשות, לקבל לחקינו ילדים רכים אשר למענם אנו יוצרות  סביבה חינוכית באווירה של בית חם ואוהב.

בית אשר מעודד עצמאות,סקרנות, יצירת קשרים חברתיים ,התגברות על מכשולים, עשייה והתמדה, תוך חשיפה לעולם קסום של חוויות והתנסויות בתחומי ההתפתחות השונים.

כשהלב האוהב מלווה אותם והיד מושטת לתמיכה בהם, שנות הגן, זכורות כשנים מופלאות ובלתי נשכחות.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now